Szczęśliwego Nowego Roku 2016

Wszystkim naszym partnerom, współpraownikom, kontrahentom życzymy Szczęśliwego Nowego Roku 2016 który sprawi, że wszystkie podjęte działania zakończą się sukcesem.

 

życzy zespół

OKU EXPERT

Szkolenia E-learningowe

Już niedługo ruszamy ze szkoleniami BHP w formie E-learning. Więcej informacji w krótce. 

 

Zespół OKU Expert

Życzenia Noworoczne

Szkolenie Palacza kotłów CO

Szkolenie na uprawnienia palaczy kotłowni CO - centralnego ogrzewania na paliwa ciekłe, stałe lub gazowe.

Kurs palacza CO składa się z części teoretycznej i praktycznej oraz kończy się egzaminem przed Państwową komisją kwalifikacyjną. Wydawane uprawnienia na palacza CO w zakresie obsługi kotłów wodnych i/lub parowych w i uzyskanie świadectwa kwalifikacji są ważne przez okres 5 lat i należy je ponawiać.

 


Warunkem przyjęcia na kurs jest:
- ukończony 18 rok życia
- wykształcenia minimum podstawowe

W trakcie realizacji szkolenia palaczy CO, poruszane są następujące tematy:
- rodzaje kotłów CO
- podstawowe parametry pieców CO
- rodzje paliw
- konserwacja kotłów CO
- obowiązki palacza CO
- BHP przy obsłudze pieca CO
- procedury w sytuacjach awaryjnych
- konserwacja kotłów CO

Przewidywany termin rozpoczęcia: I tura 10 września 2015  II tura 24 września 2015

Koszt szkolenia 400 zł + 175 zł (egzamin)

Zapisy i szczegółowe informacje

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

tel 504-298-004 / 604-631-214

Uprawnienia SEP

Zapraszamy Wszystkich chętnych na szkolenie i egzamin kwalifikacyjny SEP na wszystkie grupy uprawnienia E i D. Szkolenie odbędzie się w dniach 11-12 sierpnia 2014 a egzamin rozpoczyna się 13 sierpnia 2014 r. o godzinie 16:00. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 sierpnia 2014r. do godziny 16:00.

Egzamin Kwalifikacyjny SEP

Zapraszamy Wszystkich chętnych na szkolenie i egzamin kwalifikacyjny SEP na wszystkie grupy uprawnienia E i D. Szkolenie odbędzie się w dniach 5-6 luty 2014 a egzamin rozpoczyna się 7 lutego 2014 r. o godzinie 16:00. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 lutego 2014r. do godziny 16:00.

 

Zmiany w postępowaniach powypadkowych

24 sierpnia 2012 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 1 sierpnia 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie trybu uznawania zdarzenia powstałego w okresie ubezpieczenia wypadkowego za wypadek przy pracy, kwalifikacji prawnej zdarzenia, wzoru karty wypadku i terminu jej sporządzenia (Dz.U. poz. 909). Rozporządzenie zostało wydane na podstawie art. 5 ust. 4 ustawy z 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz.U. z 2009 r. nr 167, poz. 1322 z późn. zm.), dalej: ustawa wypadkowa. Zmieniony został wzór karty wypadku.

Ogólnopolski Konkurs Poprawy Warunków Pracy

OGÓLNOPOLSKI  KONKURS POPRAWY WARUNKÓW PRACY

Rusza kolejna coroczna edycja OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POPRAWY WARUNKÓW  PRACY, który jest organizowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, we współpracy np. z Ministerstwem  Gospodarki i Naczelną Organizację Techniczną (NOT).
Celem konkursu jest inspirowanie  pracodawców i pracowników do poprawy bezpieczeństwa i komfortu pracy oraz upowszechnianie  umożliwiających to rozwiązań technicznych i organizacyjnych  powstających w przedsiębiorstwach. Do konkursu  mogą być zgłaszane zarówno udoskonalone rozwiązania już zastosowane, jak i nowe  konstrukcje, technologie oraz rozwiązania organizacyjne.

Jeśli w  Twoim zakładzie pracy został wdrożony niestandardowy pomysł  lub zastosowane rozwiązanie, które poprawiło bezpieczeństwo pracy czy ergonomię,  opisz je i prześlij do Sekretariatu Konkursu, a możesz  wygrać jedną z nagród pieniężnych, wzmocnić prestiż zakładu pracy oraz uczestniczyć w uroczystej gali  rozdania nagród.

Uwaga!!! Termin nadsyłania prac do 20 sierpnia  2012 r.

Szczegółowe informacje: www.ciop.pl/konkurs-bhp.

Sekretariat Konkursu:
  Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy
  00-701 Warszawa, ul. Czerniakowska 16
  tel. (22) 623 36 83, fax (22) 623 32  64, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NOWOŚĆ – Bezpieczeństwo pracy w budownictwie

OKU EXPERT rozpoczęło cykl szkoleń dla branży budowlanej w zakresie bezpiecznej pracy na budowie. Poruszana jest  tam między innymi tematyka bezpieczeństwa pracy przy obsłudze maszyn budowlanych, praca w wykopie, stosowanie ŚOI, itp. Zapraszamy do udziału w szkoleniach.

Kontakt z koordynatorem szkolenia:

Rafał Hołownia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

kom 504-298-004

Nowe szkolenia w Ofercie

Mamy przyjemność poinformować iż w naszej ofercie znajdują się specjalistyczne szkolenia w zakresie bezpieczeństwa pracy na wysokości ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowości stosowania zabezpieczenia przed upadkiem.

Kontakt z koordynatorem szkolenia:

Rafał Hołownia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

kom 504-298-004

Zaufali nam: